Броньоване скло: українське чи імпортне?
Броньоване скло - одна з основних комплектуючих заброньованого автомобіля. Крім звичайної функції - підтримки якісного огляду, бронескло повинне захищати водія та пасажирів у капсулі броньовика. Яке скло вибрати для повноцінного бронювання авто?
В Україні вже давно існують декілька виробників броньованого скла. Ці заводи повстали давно і, зазвичай, обслуговували потреби оборонки радянських часів. Минуло багато часу, та моделі БТР чи іншої бронетехніки не мінялись. Виробництво броньованого скла працювало по старих технологіях. Так, це загальноприйняте багатошарове виробництво бронескла, таке використовують по всьому світу і посьогоднішній час. Та світові технології ідуть в ногу з часом, використовують покращені матеріали, працюють зі зменшенням товщини самого блоку скла. Але навіщо?
Товщина скла - це пропорційно його вага, і чим більша товщина, тим скло важче. Це додаткове навантаження на механізми склопіднімачів, на дверні петлі, додаткове навантаження на двигун і вузли автомобіля. В сучасному світі всі працюють над зменшенням ваги за рахунок використання нових технологій та сучасних матеріалів. Європейські виробники вже давно виробляють бронескло рівня захисту В6 товщиною від 37 мм. Український аналог В6 - це рівень ПЗСА-4. Цьому рівню відповідає товщина скла 42 мм українського виробництва. Це трішки товще і, відповідно, важче. Крім цього, великого значення має прозорість скляних комплектуючих та рівень їх спотворення. Ще одним фактором якості броньованого скла - це рівень захисту від УФ-променів. У виробництві бронескла між шарами скла використовують спеціальну ПВХ плівку, яка склеює поверхні скла. Якщо вона неякісна, то в межах року при інтенсивному використанні автомобіля під дією сонячних променів відбудеться процес розшарування скла з подальшим спотворенням, обмеження обзору і неможливістю керувати броньованим автомобілем.
Ретельно вивчивши пропозиції українських на світових виробників можу з певністю сказати: однозначно якість імпортного скла на порядок вища від українських виробників. Крім прозорості і невеликої ваги, імпортні виробники використовують більш якісні матеріали при виготовленні бронескла різної товщини. Вони надають 3-річну гарантію. Та вирішальним у виборі українського чи імпортного продукту може стати, все таки, ціна. Українське скло однозначно дешевше при достойній якості.